Loading... Please wait...

Shinty results for Sat 21st Sept 2013

Posted

Camanachd Association

Results 21st September

 

Orion Group Premiership

Fort William              0 - 2                Newtonmore                        David Mitchell  

Fraser MacKintosh 22

Danny MacRae 63

 

Kinlochshiel              3 - 3                Inveraray                              John Angus Gillies

Connel Fraser 43                         Neil Campbell 62

Jordan Fraser 57                         Peter MacIntyre 67, 76

Duncan Ach MacRae 74                

 

Kyles Athletic           1 – 1               Glenurquhart                        Deek Cameron

Thomas Whyte 60                        Fraser Heath 20

 

                            

Marine Harvest South Division 1

Taynuilt                     2 - 4                Lochside Rovers                  John MacGregor

Marc Beaton 15, 55                      Scott Dempster 7

Sean Morgan 11, 59

Brian MacCallum 74

         

Marine Harvest North Division 2

Beauly                        P - P                Newtonmore                   Rearranged for 12th Oct

 

Lovat                          5 - 0                Kinlochshiel                          John Matheson

Martin Bell 6

Ian Nicolson 32, 43

Rory Campbell 60

Jimmy MacKenzie 63

 

Marine Harvest South Division 2

Aberdour                   1 - 6                Ballachulish                          Neil MacDonald

Darren Coyle 84                          Lorne Brown 2, 4, 32, 64

Craig Munro 72

Allan Clarke 74

 

 


Camanachd Association

Youth Results

Friday 20th September

Marine Harvest Under 14 League

 

Division 1

Kingussie                   7 - 0                Kilmallie

Roddy Young (3)

Ben Mitchell

Dylan Borthwick

Alexander Michie

Ruaridh Anderson

 

Skye A                        4 - 4                Beauly

James Pringle                              Cameron Tilman

Conor Ross (2 )                            Sandy Elrick

Ryan Morrison                             Jordan Zblewski

Robbie Brindle

 

Division 2

Fort William              3 - 0                Lovat

Victor Smith (3)

 

Newtonmore            2 - 2                Kinlochshiel

??                                             Martin MacRae

Corran Campbell

Division 3

Strathglass               3 - 3                Caberfeidh

Eddie Noble (2)                            ???

Archie Wotherspoon!